Jak Przygotować Się Do Mierzenia Sukni Ślubnej?

Najpiękniejszy dzień Twojego życia coraz bliżej, a Ty nie masz jeszcze sukni ślubnej? Czas wybrać się do salonu i rozpocząć mierzenie. Zanim jednak pojawisz się w salonie, warto się przygotować. Jak? Wszystkie wskazówki znajdziesz w tym wpisie.

1. WYBIERZ ODPOWIEDNI DZIEŃ I UMÓW SIĘ

Jasne możesz wejść „z ulicy” do salonu, ale możesz nie zostać obsłużona, a co gorsza będziesz się spieszyć lub będziesz pośpieszana. Najlepiej, gdy już znajdziesz salon do którego chcesz się udać, umówić się na konkretną datę i godzinę. Wybierz dzień luźniejszy, może masz w tygodniu dni wolne od pracy, tak żebyś nie biegła zmachana po pracy, abyś miała czas się przygotować. Najlepiej żeby nic nie zaprzątało Ci głowy, a Ty spokojnie poświęciła się przymiarce i czerpała z tego radość. Po umówieniu się masz pewność, że obsługa będzie do Twojej dyspozycji, a Ty nie będziesz poganiana. Nie umawiaj się do więcej niż 3 salonów jednego dnia.
2. PRZYGOTUJ SIĘ

Przed mierzeniem sukni weź prysznic, nie musi być to 20min wcześniej. Ważne abyś czuła się komfortowo. O depilacji chyba nie muszę wspominać 😛 Postaraj się ułożyć włosy mniej więcej tak jak chciałabyś mieć je na ślubie. Wykonaj makijaż, ale NIE NAKŁADAJ PODKŁADU. Uwagę poświęć oczom, pomaluj je troszkę mocniej, na twarz nałóż tylko puder, najlepiej transparentny.

3. ZADBAJ O BIELIZNĘ

Nie musisz specjalnie kupować drogiej bielizny, ale pamiętaj, że będziesz się w niej pokazywała pomagającym w przymiarkach. Postaw na bieliznę białą lub cielistą. Widzę tyle zdjęć dziewczyn mierzących suknie w czarnych biustonoszach 🙁 To psuje efekt nawet najpiękniejszej sukni. Jak biel to biel, a nie bielizna sprzed kilku lat, która jest pożółkła lub poszarzała. Majtki wybierz najlepiej bezszwowe.
4. ZABIERZ ODPOWIEDNIE OSOBY

Czy to będzie mama, czy najlepsze przyjaciółki, wybór należy do Ciebie. Ważne, aby były to osoby, które powiedzą szczerze co myślą, ale nie w dobitny sposób. Nie bierz więcej niż 2-3 osoby. Więcej osób to większy chaos, zamieszanie i więcej odmiennych zdań. Będziesz miała mętlik i ból głowy. To samo tyczy się dzieci, jeśli sama je posiadasz, albo przyjaciółka chcę zabrać pociechę. Lepiej niech zostaną w domu. To ma być czas dla Ciebie.

5. OKREŚL BUDŻET

Przemyśl ile możesz wydać na suknię, pamiętaj że będziesz musiała dokupić jeszcze dodatki. Nie przymierzaj sukni, na które Cię nie stać!!!
6.BĄDŹ OTWARTA

Osoby pracujące w salonach zazwyczaj znają się na tym co robią. Nie trzymaj się kurczowo swojej wizji, przymierz modele proponowane przez stylistki. Często okazuje się, że w tej upatrzonej sukni wygląda się średnio, ja dziękuję do dziś za wciśnięcie mi do przymierzalni mojej sukni 🙂

Koniecznie dajcie znać jakie są jeszcze Wasze wskazówki 🙂

Dodaj komentarz