Rustykalne Wesele

Styl rustykalny, staje się w ostatnim czasie bardzo popularny na weselach i ślubach. Oczywiście nie jest to klimat dla każdego, ale ja jestem w nim zakochana. Gdybym tylko miała do wyboru salę, do której taki styl byłby odpowiedni, na 100% bym się na niego zdecydowała. Dlaczego??? Zapraszam do dalszej lektury. Styl rustykalny idealnie pasuje do ślubów. Jest romantyczny, tajemniczy i swojski. Ja cenię go za brak przepychu (ale oczywiście jeśli ktoś ma ochotę może zaszaleć), romantyczne koronki, juta i nieład. Nic nie musi być idealnie dopasowane, idealnych kształtów, kwiaty w im większym nieładzie tym lepiej. Dzięki czasu mamy też mniej stresu. Jeśli coś będzie nie tak jak chcieliśmy, nikt się nie zorientuje 🙂 Ważne tylko, aby jak wszędzie, wszystko było w jednym stylu. Nie róbmy rustykalnego wesela w pałacowej sali. Oto kilka idealnych sal:

Pałac Baborówko:

 

Ceglarnia:

 

Osada Młyńska:

 

Wierzbowe Ranczo:

Siedlisko Naturalne:

 

Idealne będą sale w stylu stodoły, starej cegielni czy innego starego budynku dodatkowo z dużą ilością drewna.

 

Jeśli chodzi o dekoracje to idealnie pasuję wszelkie kwiaty polne. Czasami nie zdajemy sobie sprawy że takie cuda mogą rosnąć na pobliskich łąkach. Gipsówka również jest bardzo charakterystyczna dla tego stylu.Ja też będę miał dużo gipsówki, dlatego już zakupiłam nasionka i będę siała w ogrodzie 🙂

wesele-w-stylu-rustykalnym-7

Kwiaty pięknie wyglądają w butelkach i słoikach oklejonych koronką czy sznurkiem jutowym (spokojnie można zrobić to niskim kosztem samemu).

 

Kwiaty pięknie prezentują się we wiankach, nie tylko tych na głowę, ale jako dekoracje sali.

 

Warto zadbać, aby pozostałe dodatki również utrzymywały klimat.

Pudełko na obrączki. Jest ono idealnym dodatkiem rustykalnego ślubu. Wspaniałe propozycje znajdziecie w Collective Made.

pudełko product_l

Księga gości, ciężko znaleźć coś w tym stylu, ale mnie się udało 🙂 Papier LAB ma coś idealnego:

 

Zaproszenia, warto aby już one nawiązywały do klimatu wesela.

 

Tort, nie wyobrażam sobie rustykalnego wesela bez naked cake.

 

Do toru idealnie pasują kwiatowe dekoracje lub cake toppery. Znalazłam również w METHOD SHOP piękne rustykalne figurki.

 

Jak podobają się Wam te inspiracje. W kolejnym poście postaram się napisać o rustykalnej Pannie Młodej.

Dodaj komentarz